Az EUR/USD devizapár árfolyamát befolyásoló adatokban lényegében nem állt be változás: Európából továbbra is a kedvezõtlen gazdasági állapotot tükrözõ mutatók özönlenek, míg ezzel szemben az USA-ból túlnyomó részt pozitív adatokkal találkozhattunk, amelyek közül a szolgáltatóipari ISM indexet érdemes kiemelni, amely 8 éves csúcsra tört, de a heti munkanélküliségi adat is kedvezõbb lett a várakozásoknál. A második héten némileg rontott az összképen a kevesebb kiskereskedelmi eladás, a csökkenõ fogyasztói bizalom és a munkanélküliek száma is magasabb lett az utóbbi hetekben tapasztaltaknál, de ez még mindig kedvezõnek mondható, a növekedést nem veszélyeztetik a legutóbbi hét negatív hírei.

Európában a két hetes periódust fõként a ZEW index nagyfokú alulteljesítése árnyékolta be, amely leginkább az orosz-ukrán helyzet várható negatív gazdasági hatásainak tudható be. A rossz adatokra az utolsó napokban még a gyengébb GDP adatok is rátettek egy lapáttal.

Technikai oldal

 

Mi történt? A fundamentumok következtében a 32. és a 33. hetet is eséssel zárta az EUR USD keresztárfolyam, még ha nem is túlzottan nagy mértékben. A gyertyazárás közelében mindkétszer visszahúzták a devizapár árazását, így hosszú alsókanócos gyertyák születtek, amelyek hiába zárták alá a nyakvonalat és a 200-as exponenciális mozgóátlagot, releváns letörésnek még nem nevezhetõek, de legalább a fej-váll alakzat beteljesülésének irányába indult meg az árfolyam.

 

Mi várható? Az EUR USD chart indikátorain ellentétes jelzés figyelhetõ meg: míg az RSI lefelé mutat (bár már túladott zóna közelében), addig a Stochastic már vételi tartományba lépett és az MACD hisztogramján is divergencia van kialakulóban, így ellentétes képet mutatnak az indikátorok az ármozgással kialakított esést elõrejelzõ alakzattal szemben. A fundamentumok mindenesetre a fej-váll alakzat beteljesülése mellett szólnak, long irányú kereskedés esetén a rengeteg közeli ellenállás miatt külön kockázattal is szükséges kalkulálni.

Szólj hozzá